Obecnie na świecie występuje wiele chorób cywilizacyjnych, które mają swój początek w nieprawidłowej, bogatej w węglowodany proste, diecie. Do najważniejszych można zaliczyć cukrzycę typu drugiego. Korzystnie jest ograniczyć cukier w codziennej diecie. Nie trzeba od razu rezygnować ze słodkiego smaku niektórych potraw, korzystnie jest wprowadzić do jadłospisu dobry, naturalny zamiennik cukru z marketu online. Na rynku bezproblemowo otrzyma się kilka sprawdzonych produktów, niewpływających negatywnie na zdrowie.

Jaki zamiennik cukru okaże się najlepszy?

W sklepach ze zdrową żywnością nie brakuje zamienników cukru. Jednym z najbardziej popularnych może być ksylitol, znany także konsumentom jako cukier brzozowy. Nie jest on tak kaloryczny jak zwykły cukier. Jego spożywanie to znacznie więcej korzyści, między innymi dla zębów, ksylitol pozytywnie wpływa na jamę ustną, zapobiega próchnicy. Co istotne, ma też niski poziom glikemiczny, co oznacza, że jest lepiej przyswajalny, nie obciąża trzustki. Inny zamiennik cukru, który często jest na półkach sklepowych, szczególnie w postaci niewielkich pastylek, to stewia. Jest to produkt używany do słodzenia czy to herbaty, czy kawy. Jest to wyrób znacznie słodszy od cukru, dlatego wystarczy już jego niewielka ilość, żeby można było cieszyć się słodkim gorącym napojem.

Czy słodzić miodem?

Popularnym sposobem na to, że pozbyć się cukru z diety, jest przejście na miód. Produkt ten występuje w różnych rodzajach, dlatego bez problemu można dobrać właściwy pod względem smaku i wartości miód dla siebie. Ten zamiennik cukru jest też z pewnością najbardziej smaczną opcją, odpowiednią zarówno do słodzenia herbaty, jak i podawania do deserów, śniadań. Jest to zdrowe rozwiązanie, niestety nie dla wszystkich, miodu nie powinny używać między innymi osoby z cukrzycą, wszyscy, którzy dbają o to, żeby poziom glikemiczny potraw i napojów był na stałym niskim poziomie. Bez odpowiednich zamienników cukru trudno byłoby wyeliminować go z diety szybko i przyjemnie, bez ograniczeń.